Звіт про науково дослідну роботу ефективність застосування мікробіологічного препарату “АЗОТЕР” при вирощуванні сільськогосподарських культур

Поділитись:

Інтенсивне застосування в агроценозах мінеральних добрив і пестицидів дозволяє покращити живлення рослин, їх розвиток і захистити від фітопатогенів та фітофагів. Однак такий агротехнічній підхід супроводжується забрудненням довкілля цими речовинами та продуктами їх трансформації, що спричиняє негативний вплив на функціонування природних екосистем, знижує якість сільськогосподарської продукції та погіршує стан здоров’я людей. Зважаючи на такі негативні наслідки в останній час звертається значна увага на нові методи ведення сільського господарства, які передбачають широке впровадження біологічних препаратів при вирощуванні культурних рослин і часткову відмову від хімічних засобів у землеробстві. Особливістю біопрепаратів є те, що відселекціоновані мікроорганізми є специфічними до певного виду рослин, і за умов передпосівної бактеризації насіння чи обробки ґрунту, в подальшому самою рослиною створюються умови активного розвитку інтродукованого штаму. Це дозволяє при невеликих фінансових затратах цілеспрямовано зорієнтувати перебіг окремих процесів, важливих для розвитку рослин і формування родючості ґрунтів.

Доведено, що найбільш перспективним є інтродукція в агроценози мікробних препаратів на основі чим більшої кількості штамів мікроорганізмів. Це значною мірою може поліпшити азотне та фосфорне живлення рослин, зменшити використання мінеральних добрив і таким чином покращити якість отриманої продукції та стан навколишнього середовища.

З огляду на це, метою наших досліджень є вивчення впливу мікробіологічного препарату Азотер, створеного на основі комплексу ґрунтових бактерій і продуктів їх життєдіяльності, на біопродуктивність сільськогосподарських культур.

Прикріплений документ:

zvit-morkva-kapustu

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: