Як позбутися плужної підошви? Дієві методи боротьби

Поділитись:

Плужна підошва — ущільнений і збитий шар ґрунту, що знаходиться під дном борозни між орним і підорним шаром. Культиватори, дискові, плуги, глибокорозпушувачі та ґрунтообробні машини порушують структуру ґрунту, а подальше неправильне поводження з полем призводить до формування шкідливого ущільнення. Особливо чутливі до переущільнення ґрунтів цукрові буряки і кукурудза, а також культури зі стрижневою кореневою системою: соняшник, горох, соя, ріпак.

Ми уже розповідали, як плужна підошва утворюється і для чого її потрібно нейтралізувати. Нині ж поговоримо про найдієвіші способи, як позбутися плужної підошви. Маємо кілька порад як саме це робити. Усі рекомендації базуються на багаторічному досвіді та думці аграріїв-професіоналів.

Ніяких вантажівок на полі

Перш за все, варто утриматися від переїздів по незрілому ґрунту і обробленому полю до відновлення землею природної щільності. По виробничим площам не повинні їздити вантажівки. Все більше уваги ви­роб­ники ґрунтообробної техніки зосереджують на вирішенні саме цього питання, пропонуючи ши­ро­ку га­мму аг­ре­гатів. За­зви­чай це чи­зельні плу­ги та куль­ти­ва­то­ри-роз­пу­шу­вачі, що пра­цю­ють на гли­би­ну до 45 см.

Глибокорозпушувачі

Гли­бо­ко­роз­пу­шу­вачі чи­зель­но­го ти­пу за­сто­со­ву­ють суцільним або стрічко­вим спо­со­бом і пе­ре­важ­но у циклі зяб­ле­во­го об­робітку. Цей спосіб підходить для ґрунтів з малою кількістю органічних речовин і низькою активністю ґрунтової біоти (різноманітні ґрунтові організми). Рекомендовано застосовувати глибокорозпушувачі в комплексі з дисковими агрегатами, для уникнення накопичення значних рослинних залишків на поверхні ґрунту.

Технологія Strip-till

Ефективний прийом на найбільш проблемних ділянках. Strip-till – точне внесення комплексних добрив на глибину до 20 см, з розчищенням смуги внесення добрив (смуги посіву) і посів за тими ж слідами сівалкою прямого посіву з використанням GPS координат внесених добрив. Це дозволить не лише провести розпушування, але й підвищити ефективність використання добрив рослиною.

Міжрядна прополка

Підходить для просапних культур і важких запливаючих ґрунтів, що створюють кірку на поверхні і пересихаючих під час посушливого періоду. У такому разі бажано використовувати міжрядну прополку з одночасним внесенням біопрепарату «Азотер» в міжряддях.

Який би з рекомендованих способів для боротьби з плужною підошвою ви не обрали, варто пам’ятати важливе правило:  усі технологічні прийоми повинні базуватися на точних фактичних даних з обстеження стану полів, які включають комплексний розгляд даних аналізу родючості ґрунту, структури, наявності ущільнення, стану рослин на полі.

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: