Як позбутися плужної підошви? Дієві методи боротьби

Поділитись:

Плужна підошва — ущільнений і збитий шар ґрунту, що знаходиться під дном борозни між орним і підорним шаром. Культиватори, дискові, плуги, глибокорозпушувачі та ґрунтообробні машини порушують структуру ґрунту, а подальше неправильне поводження з полем призводить до формування шкідливого ущільнення. Особливо чутливі до переущільнення ґрунтів цукрові буряки і кукурудза, а також культури зі стрижневою кореневою системою: соняшник, горох, соя, ріпак.

Ми уже розповідали, як плужна підошва утворюється і для чого її потрібно нейтралізувати. Нині ж поговоримо про найдієвіші способи, як позбутися плужної підошви. Маємо кілька порад як саме це робити. Усі рекомендації базуються на багаторічному досвіді та думці аграріїв-професіоналів.

Ніяких вантажівок на полі

Перш за все, варто утриматися від переїздів по незрілому ґрунту і обробленому полю до відновлення землею природної щільності. По виробничим площам не повинні їздити вантажівки. Все більше уваги ви­роб­ники ґрунтообробної техніки зосереджують на вирішенні саме цього питання, пропонуючи ши­ро­ку га­мму аг­ре­гатів. За­зви­чай це чи­зельні плу­ги та куль­ти­ва­то­ри-роз­пу­шу­вачі, що пра­цю­ють на гли­би­ну до 45 см.

Глибокорозпушувачі

Гли­бо­ко­роз­пу­шу­вачі чи­зель­но­го ти­пу за­сто­со­ву­ють суцільним або стрічко­вим спо­со­бом і пе­ре­важ­но у циклі зяб­ле­во­го об­робітку. Цей спосіб підходить для ґрунтів з малою кількістю органічних речовин і низькою активністю ґрунтової біоти (різноманітні ґрунтові організми). Рекомендовано застосовувати глибокорозпушувачі в комплексі з дисковими агрегатами, для уникнення накопичення значних рослинних залишків на поверхні ґрунту.

Технологія Strip-till

Ефективний прийом на найбільш проблемних ділянках. Strip-till – точне внесення комплексних добрив на глибину до 20 см, з розчищенням смуги внесення добрив (смуги посіву) і посів за тими ж слідами сівалкою прямого посіву з використанням GPS координат внесених добрив. Це дозволить не лише провести розпушування, але й підвищити ефективність використання добрив рослиною.

Міжрядна прополка

Підходить для просапних культур і важких запливаючих ґрунтів, що створюють кірку на поверхні і пересихаючих під час посушливого періоду. У такому разі бажано використовувати міжрядну прополку з одночасним внесенням біопрепарату «Азотер» в міжряддях.

Який би з рекомендованих способів для боротьби з плужною підошвою ви не обрали, варто пам’ятати важливе правило:  усі технологічні прийоми повинні базуватися на точних фактичних даних з обстеження стану полів, які включають комплексний розгляд даних аналізу родючості ґрунту, структури, наявності ущільнення, стану рослин на полі.

Глибокорозпушувачі від ТОВ "Азотер Україна"

Кращі рішення на ринку для руйнування плужної підошви та високої врожайності на ваших полях
радимо

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: