Види посіву та їх вплив на діяльність мікроорганізмів і засвоєння добрив

Поділитись:

При вирощуванні кукурудзи та соняшника господарства України, як правило, застосовують посів з міжряддям 70 см. Проте, з 2001 р. в США розроблений та досліджений значно ефективніший метод посіву, що отримав назву «TWIN ROW» або «Подвійний ряд». Суть цього методу полягає у виконанні посіву подвоєним рядком з розміщенням насіння у «шаховому» порядку, схематично це виглядає таким чином:

приклад норми висіву 90 000 зернин на гектар

Використання такого методу дає можливість посіяти до 30% більше насіння ніж при звичайній технології, а також збільшити площу живлення рослини на 9%. Тобто, ми отримуємо значно ефек­тивніше використання землі, а при незначному збільшенні внесених добрив (на 1 (0-15%) приріст врожаю досягатиме 40%. На збільшення врожаю при згущеному посіві та геометрично правиль­ному розміщенні насіння в полі впливають наступні обставини:

  1. Площа живлення на 40% ефективніше засвоюються внесені добрива (Мал. 5.3)
  2. Площа перекриття поля листовою масою в 3 рази більше тіні під листям рослин (Мал. 5.4)
  3. Температура грунту не перевищує 40о С, що дозволяє активно працювати мікроорганізмам накопичуючи поживні речовини (Мал. 5.5)

Мал. 5.3 Схема засвоєння добрив на прикладі норми висіву 90 000 зернин на гектар

Мал. 5.4 Схема перекриття поля листовою масою у фазі 6-8 листів на прикладі норми висіву 90 000 зернин на гектар

Висновок: Ефективніше розміщення насіння, значно більше перекриття поля сприятиме підви­щенню кількості засвоєних рослинами азотних добрив на 40%, також значно зросте кількість трансформованого мікроорганізмами «Азотеру» азоту та фосфору. Це в свою чергу забезпечить ефективніший ріст рослин кукурудзи, і як наслідок, площа тіні на полі яку створює листова маса у фазі 6-8 листів зросте в 3 рази. Відповідно, на затіненому полі ґрунт не прогріється до +50-+60°С, що дасть змогу бактеріям активно продовжувати свою діяльність. Саме ці фактори і дозволяють нам збільшити врожайність та значно знизити собівартість продукції за умов підвищених температур та недостатньої кількості опадів.

Для вирощування соняшнику, кукурудзи на силос, сої та ріпаку ефективними є ще дві схеми посіву, які подібно до «TWIN ROW» дозволяють оптимізувати площу живлення та перекриття поля листковою масою:

1)   Посів з міжряддям 35 см з розміщенням насіння у «шаховому» порядку – назва «Interplant».

2)   Посів з міжряддям 45 см.

Геометрія посіву виглядає таким чином:

Як видно з цих схем посіву ефективність розміщення насіння та перекриття поля також забезпечена на дуже високому рівні, і при вирощуванні соняшнику, кукурудзи на силос, сої, цукрового буряка та ріпаку гарантуватиме значний приріст врожайності.

Підбиваючи підсумки хочемо наголосити, що тільки комплексне застосування всіх цих агротехнологій забезпечує ефект синергізму. Використання їх поодинці не дозволить миттєво підвищити врожай на 100%, але наш семирічний шлях виробничих та лабораторних досліджень дає нам чіткий вектор розвитку, як поступово досягти на перший погляд неймовірних цілей.

Досить мріяти про багатий врожай!

З біодобривами «Азотер» це реальність!

Біо-добрива «Азотер®» зареєстровані UKSUP (www.uksup.sk) в ЄС,  як препарат для органічного землеробства за №OZP/431/2015 від 23.02.2015р.

Якість «Азотер» перевірена  часом та багаторічним   досвідом

 в Україні та Європі! Переконайся у дієвості «Азотер» і ти!

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: