Плуж­на підо­шва у грунті та шля­хи її вирішен­ня

Поділитись:

Для ефективної діяльності азотофіксувальних та фосформобілізувальних мікроорганізмів необ­хідне забезпечення достатньої кількості вологи та повітря в ґрунті, сприятливого температурного режиму (температура поверхні ґрунту не повинна перевищувати +40°С). З огляду на нестабіль­ність метеорологічних показників, основне завдання аграріїв полягає у створенні оптимальних умов для функціонування мікроорганізмів.

Один з перших етапів досягнення цього – руйнування «плужної підошви», яка утворилась в результаті інтенсивного обробітку ґрунту впродовж останніх десятиліть. Глибина її залягання може досягати 50 см. Визначити глибину та товщину плужної підошви можливо за допомогою пенетрометра – приладу для визначення щільності ґрунту. Знаючи розміри «плужної підошви» ми можемо визначити глибину роботи глибокорозпушувача, необхідну для її руйнування. Цей агро­технічний захід необхідно здійснювати до настання морозів.

Руйнування «плужної підошви» переслідує декілька цілей:

1) Збереження опадів в глибоких шарах ґрунту, які надходять після розпушення і до посіву.

2) Уникнення проявів водної ерозії та вимокання в низинах в результаті інтенсивних опадів, а також можливість виходу в поле навесні раніше на 2-8 днів.

3) Покращення аерації ґрунту, і як наслідок, збільшення глибини функціонування мікроорганізмів до 30-45 см, що в свою чергу підвищує кількість трансформованого азоту, фосфору та калію.

4) Покращення живлення та вологозабезпечення рослин, внаслідок глибокого проникнення коріння в ґрунт без надмірної втрати енергії росту.

5) В посушливий період верхній шар ґрунту за наявності «плужної підошви» просихає дуже швидко – від 2 до 6 тижнів, в залежності від типу ґрунту та температури на поверхні. В такому випадку посуха перешкоджає діяльності мікроорганізмів та значно сповільнює вегетацію рослин, що призводить до значних втрат врожаю. Завдяки руйнуванню «плужної підошви» можливо досягти протилежного ефекту.

Забезпечення рослин та мікроорганізмів вологою – головна ціль цього агрозаходу. Навіть при повній відсутності опадів під час вегетації волога, яка накопичилась в глибинних шарах ґрунту, буде підніматись вверх до коріння рослини, що і дасть можливість сформувати врожай у найекстримальніших умовах.

Мал. 2.1 Розріз ґрунту до руйнування, вода не проходить вниз, коріння кукурудзи не пробиває «плужну підошву», рослина має недостатнє живлення Мал. 2.2 Глибокорозпушувач руйнує «плужну підошву» Мал. 2.3 Росте кукурудза на глибину до нижньої вологи

Глибокорозпушувачі від ТОВ "Азотер Україна"

Кращі рішення на ринку для ефективної боротьби з плужною підошвою на ваших полях
радимо

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: