Органічні добрива як альтернатива мінеральним

Поділитись:

За даними ФАО (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO) людство не добирає в середньому 34% потенціально-можливого врожаю сільськогосподарських культур через втрати від шкідливих організмів. Необхідність захисту врожаю від цих втрат очевидна. Вчені всього світу працюють над розробленням більш безпечних засобів захисту рослин.

Але використання хімічних засобів на найближчий час залишається одним із головних у захисті рослин. Станом на перше березня 2011 року в Україні зареєстровані 1132 пестициди, в т.ч. 187 інсектицидів, 241 фунгіцид, 132 протруйники, 469 гербіцидів і лише 44 органічних добрив. Та навіть за наявності величезної кількості пестицидів застосування хімічного методу не може вирішити проблему захисту рослин. Одна з головних причин цього полягає в тому, що при застосуванні пестицидів найстійкіші особини шкідників виживають, з’являються резистентні форми патогенів. Через це з кожним роком доводиться збільшувати площі та кратність хімічних обробок. Крім того, пестициди руйнують взаємозв’язки, які існують між організмами, руйнують біоценози, забруднюють грунт, воду, повітря, харчові продукти. Тобто, погіршують здоров’я людини та якість її життя.

Причини та наслідки використання хімічних засобів

Тому, на сьогодні важливим залишається завдання пошуку усіх можливих заходів і засобів, що дозволять запобігти або зменшити негативну дію пестицидів, які застосовуються в сучасних технологіях вирощування сільськогосподарських культур. Розробка та впровадження систем “біологічного землеробства”, виробництво продукції для дієтичного і дитячого харчування та органічної продукції передбачають зменшення або повне виключення застосування пестицидів, що знижує ефективність систем захисту і втрати врожаю від шкідливих організмів зростають. Компенсувати обмеження застосування хімічних препаратів в системах інтегрованого захисту бачиться можливим за рахунок посилення біологічного фактора.

Альтернативне використання органічних добрив

Надійною гарантією екологічної безпеки може бути застосування біологічних засобів захисту рослин (органічних добрив). Сучасною мікробіологічною наукою розробляються і впроваджуються у виробництво ряд біопрепаратів на основі корисних мікроорганізмів з різними механізмами дії. Застосування їх у технологіях вирощування сільськогосподарських культур сприяє зниженню пестицидного навантаження на агроценози, оздоровленню ґрунтів та відновленню їх родючості, а також біопрепарати покращують мінеральне живлення рослин, підвищують продуктивність рослин та якість продукції.

Дослідження, проведені у відділі захисту рослин ННЦ «Інститут землеробства НААН», свідчать про можливість ефективного контролю фітосанітарного стану ґрунту і посівів зернових і зернобобових культур за рахунок використання нових технологічних прийомів, стійких сортів та нових біологічних препаратів, які стимулюють ріст і розвиток рослин, підвищують їх стійкість або згубно діють на патогенні організми.

Інститут землеробства НААН

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: