Поширені запитання

Під які сільськогосподарські культури можна вносити добрива Азотер®?

Рекомендовано для всіх видів сільськогосподарських культур, ягоди та фруктові дереві в системах крапельного зрошення.

Скільки часу живуть винесені в грунт гриби – біофунгіциди?

Період ефективної дії грибів, що використовуються в біопрепаратах Азотер®, а саме Trichoderma sp. та Coniothyrium minitans, як правило обмежується наявністю поживного середовища, тобто патогенів , які вони знищують.

Скільки часу живуть винесені в грунт бактерії?

Період ефективної дії мікроорганізмів, що використовуються в препаратах Азотер® – вегетативний період рослин до пониження температури грунту до 8°С. Деякі бактерії будуть жити в грунті постійно, частина бактерій загине взимку (близько 30%) інша частина асимілює , схрестившись з іншими штамами свого виду і тому втратить продуктивність, яку мають штами бактерій в біопрепаратах фірми Азотер®. Тому ефективність дії бактерій буде значно губитися з кожним наступним роком, згідно досліджень післядія на другий рік до 50%, на третій до 25%.

Яка найвища температура, яку можуть перенести бактерії?

Azotobacter Croococcum  працює при температурах грунту від 8°С і до 37 °С

Azospirillium Braziliense працює при температурах грунту від 30°С і до 40 °С

Bacillus megatherium працює при температурах грунту від 3°С і до 45°С  (30°С – найефективніше)

Пошкоджуються бактерії в концентраті?

У водному оточенні, в якому проходить і їх розмноження, бактеріям не загрожують ніякі механічні пошкодження. Це правило діє і на процес внесення бактерій в грунт. При використанні наших добрив в баковій суміші з РКД необхідно спочатку РКД розбавити водою, а потім добавити наші добрива, з розрахунку 40-60 літрів бакової суміші на гектар. Для впевненості провести попередній аналіз на сумісність.

Чи можливе внесення в грунт бактерій разом з іншими хімікатами?

Можливо вносити бактерії разом з гербіцидами та інсектицидами крім препаратів , які мають бактерицидну дію.  Для впевненості провести попередній аналіз на сумісність.

Скільки часу можливо зберігати Азотер®?

При температурі 10 – 12°C в захищеному від світла місці на протязі 3 місяців. Особливо важливо, щоб на протязі  цього часу кисень був доступним для бактерій (відкрити кришки на тарі). При температурі 4°C бактерій можуть зберігатися до року, гарантовано не втрачаючи якості. Контрольний зразок зберігається на виробництві з 1995 року, кількість бактерій за цей період зменшилась на 10%. На складі ТОВ «Азотер Україна» підтримується температурний режим 4-6 °C , що дозволяє зберігати біопрепарати до 6 місяців.

Чи користуються/вживають бактерії міндобрива, внесені паралельно в грунт?

Частково так, але при цьому утворюється свіжа маса бактерій, в яких у зв’язаній формі залишаються поживні речовини і після відмирання бактерій рослини можуть їх використати. Період життя мікроорганізмів – біля 14 днів.

В умовах засухи бактерії і так знищаться, тоді навіщо викидати гроші на вітер?

Бактерії здатні створити кругом себе полісахаридну оболонку -«цисту», яка містить багато води і цим сприяє їх виживанню в період засухи. При виникненні сприятливих навколишніх умов бактерії знов починають «працювати».

Чи вимирають бактерії взимку?

Поведінка бактерій взимку аналогічна як в період засухи. Взимку бактерії знаходяться в стадії покою, але не вимирають, а навпаки при «знижених обертах» навіть «працюють» або утворюючи «цисту» сплять. Сильні морози можуть знищити тільки певну кількість «теплолюбивих»  Azospirillium Braziliense.

Після внесення бактерій в грунт через який період часу потрібно їх заробити?

Якщо внесення в грунт відбувається в день за допомогою оприскувача, то культивацію/дискування в землю потрібно зробити якомога скоріше, на протязі не більше 30 хвилин, так як ультрафіолетові промені знищують бактерії. Найкраще рішення- це внесення наших добрив через аплікатори встановленні на сівалки, культиватори, борони дискової і т.п.

Як краще застосовувати біопрепарати Азотер®?

В ідеалі вносити препарати потрібно за 10-14 днів до посіву, щоб бактерії встигли прижитися, але в такому випадку грунт втратить частину вологи. Тому в основному наші партнери вносять Азотер® разом з посівом (посадкою) з додаванням 20-50 кг д.р. азоту для того, щоб рослини не запізнювалися на старті. При внесенні біопрепаратів в насіннєве ложе, біофунгіциди відразу починають захищати рослину від зараження патогенами , так досягається найвища ефективність їх дії.

Яким чином мікроорганізми біопрепаратів Азотер® борються з фузаріозом та іншими хворобами?

В склад біопрепарату «Азотер Ф®» входить гриб Trichoderma Harsianum який є природним антагоністом цвілі Fusarium та Pythium. Після внесення в грунт гриба-антагоніста Trichoderma Harsianum останній активно обмежує розвиток патогену – цвілі Fusarium та Pythium. Аналогічно діє компонент Coniothyrium millitans біопрепарату «Азотер СЦ®» проти білої гнилі – Sclerotinia sclerotiorum.

Які грунтові умови потрібні для максимально ефективної дії біопрепаратів Азотер®?

Величина рН – від 5,6 до 8,0; вміст гумусу в орному шарі грунту більше 1 %.

Який вплив мають бактерії на грунт?

Відповідь на це запитання надає гуміфікація, тобто концепція утворення гумусу: за допомогою ензимів, що виділяють бактерії та ґрунтові грибки розщеплюються рослинні рештки, які потрапили в грунт. Таким чином з вуглеводів, жирів, білків та лігнінів утворюються такі речовини як цукор, аміак та інші. Ці речовини стають частково кормом для різних грунтових мікробів, а частково являються основою процесу утворення гумусу. В результаті біотичних і абіотичних (конденсаційних та полімеризаційних) процесів вище згадані продукти розкладання сприяють утворенню високомолекулярних та гумінових сполук. В свою чергу фосфоромобілізуюча бактерія Bacillus megatherium при споживанні рештків виділяє , як продукти життєдіяльності, бурштинову та оцтову кислоту, що веде до розщеплення фосфатів недоступних до засвоєння рослиною і переводить фосфор в доступну форму.

Чи можна використовувати біопрепарати Азотер® у системах органічного землеробства?

Біопрепарати AZOTER рекомендовані для використання в органічному землеробстві у ЄС, міжнародною компанією “Biokontroll”. Reg. № : 02.5/710/7/2009 / Council Regulation (EC) No: 834/2007 and CR No: 889/2008 (EC) Annex I та в Україні – ТОВ «Органік Стандарт».

У чому переваги та особливості використання біопрепаратів AZOTER®?

Дія біопрепаратів AZOTER® протягом вегетаційного періоду (4-5 місяців) забезпечує засвоєння с/г культурами поживних речовин у кількості: N (азот) до 150 кг / га, P (фосфор)до  80 кг / га, K (калій)до 40 кг / га, завдяки великій кількості мікроорганізмів в наших біопрепаратах, що сягає 1,2 *1010 КУО.

Чи потрібно використовувати інокулянти перед посівом сої, гороху та інших бобових культур?

Ні, у склад біопрепарату “Азорхіз® входить два види симбіотичних бульбочкових бактерій: Rhizobium leguminosarium (для гороху) та Rhizobium Japonicum(для сої), які після внесення в грунт допомагають рослинам утворити більше азотомістких шишечок на їх кореневій системі.

Запитайте нас

Замовлення

Заповніть будь ласка інформацію у формі та очікуйте на дзвінок від нашого менеджера

Оберіть будь ласка, що саме ви хочете придбати: