Питання та Відповіді

Скільки часу живуть винесені в грунт бактерії?

Період ефективної дії мікроорганізмів, що використовуються в препаратах Азотер - вегетативний період рослин. Деякі бактерії будуть жити в грунті постійно, частина бактерій загине взимку (близько 30%) інша частина асимілює , схрестившись з іншими штамами свого виду і тому втратить продуктивність, яку мають штами бактерій в біопрепаратах фірми Азотер. Тому ефективність дії бактерій буде значно губитися з кожним наступним роком.

Яка найвища температура, яку можуть перенести бактерії?

Згідно дослідів, при температурі 37ºC бактерії ще здатні на розмноження.

Пошкоджуються бактерії в концентраті?

У водному оточенні, в якому проходить і їх розмноження, бактеріям не загрожують ніякі механічні пошкодження. Це правило діє і на процес винесення бактерій в грунт.

Чи можливе внесення в грунт бактерій разом з іншими хімікатами?

Можливо вносити бактерії разом з гербіцидами та інсектицидами крім бактерицидних препаратів.

Скільки часу можливо зберігати Азотер?

При температурі до 10ºC в захищеному від світла місці на протязі 3 місяців. Особливо важливо, щоб на протязі і цього часу кисень був доступним для бактерій (відкрити кришки на посуді). При температурі 4-5ºC бактерій можуть зберігатися 6 місяців, гарантовано не втрачаючи якості.

Чи користуються/вживають бактерії міндобрива, внесені паралельно в грунт?

Частково так, але при цьому утворюється свіжа маса бактерій, в яких у зв’язаній формі залишаються поживні речовини і після смерті бактерій рослини можуть їх використати.

Чи вимирають бактерії взимку?

Поведінка бактерій взимку аналогічна як в період засухи. Взимку бактерії знаходяться в стадії покою, але не вимирають, а навпаки при «знижених обертах» навіть «працюють».

В умовах засухи бактерії і так знищаться, тоді навіщо викидати гроші на вітер?

Бактерії здатні створити кругом себе полісахаридну оболонку, яка містить багато води і цим сприяє їх виживанню в період засухи. При виникненні сприятливих навколишніх умов бактерії знов починають «працювати».

Після внесення бактерій в грунт через який період часу потрібно їх заробити?

Якщо винесення в грунт відбувається в день, то культивацію/дискування в землю потрібно зробити якомога скоріше, так як ультрафіолетові промені знищують бактерії. Найефективніший варіант - це винесення біопрепаратів групи Азотер ввечері , або рано-вранці.

Як краще застосовувати біопрепарати Азотер?

В ідеалі вносити препарати потрібно за 10-14 днів до посіву, щоб бактерії встигли прижитися, але в такому випадку грунт втратить частину вологи. Тому в основному наші партнери вносять Азотер разом з посівом (посадкою) з додаванням 20 кг д.р. азоту для того, щоб рослини не запізнювалися на старті.

Яким чином мікроорганізми біопрепаратів Азотер борються з фузаріозом та іншими хворобами?

В склад біопрепарату «AZOTER F®» входить гриб Trichoderma Harsianum який є природним антагоністом цвілі Fusarium. Після внесення в грунт гриба-антагоніста Trichoderma Harsianum останній знищує патоген - цвіль Fusarium. Аналогічно діє компонент Coniothyrium millitans біопрепарату «AZOTER SC®» проти білої гнилі - Sclerotinia sclerotiorum.

Які грунтові умови потрібні для максимально ефективної дії біопрепаратів Азотер?

Величина рН - від 5,4 до 8,0; вміст гумусу в орному шарі грунту більше 1 - 1 .5 %.

Який вплив мають бактерії на грунт?

Відповідь на це запитання надає гуміфікація, тобто концепція утворення гумусу: за допомогою ензимів, що виділяють бактерії та ґрунтові грибки розщеплюються рослинні рештки, які потрапили в грунт. Таким чином з вуглеводів, жирів, білків та лігнінів утворюються такі речовини як цукор, аміак та інші. Ці речовини стають частково кормом для різних грунтових мікробів, а частково являються основою процесу утворення гумусу. В результаті біотичних і абіотичних (конденсаційних та полімеризаційних) процесів вище згадані продукти розкладання сприяють утворенню високомолекулярних та гумінових сполук.

Чи можна використовувати біопрепарати Азотер у системах органічного землеробства?

Біопрепарати AZOTER рекомендовані для використання в органічному землеробстві у ЄС, міжнародною компанією "Biokontroll". Reg. № : 02.5/710/7/2009 / Council Regulation (EC) No: 834/2007 and CR No: 889/2008 (EC) Annex I., Organic Standard №16-0637-01 від 22.07.2016р.

У чому переваги та особливості використання біопрепаратів AZOTER?

Дія біопрепаратів AZOTER® протягом вегетаційного періоду (4-6 місяців) забезпечує засвоєння с/г культурами поживних речовин у кількості: N (азот) до 150 кг / га, P (фосфор) до 80 кг / га, K (калій) до 40 кг / га.

Чи потрібно використовувати інокулянти перед посівом сої, гороху та інших бобових культур?

Ні, у склад препарату "Азорхіз" входить два види симбіотичних бульбочкових бактерій: Rhizobium leguminosarium та Rhizobium Japonicum, які після внесення в грунт допомагають рослинам утворити більше азотомістких шишечок на їх кореневій системі.

Запитайте нас